Aktualu tėvams ir globėjams

   

Tėvams ir globėjams: 10 žinučių, kurias būtina perduoti vaikui

 

Prireikus, visuomet tau padėsiu. Tai svarbiausias dalykas, apie kurį jūsų vaikas turi žinoti, be to, tai sustiprina tikėjimą, kad prireikus pagalbos, galima į jus kreiptis.

Ką darytum, jei tai … nutiktų internete? Pasiūlykite vaikui strategijas, kurių galima imtis susidūrus su nemaloniomis situacijomis internete.

Prisimink, kad ne kiekvienas internete yra tas, kuo dedasi. Priminkite vaikui visuomet pasisakyti suaugusiajam, jei kas nors internete privertė jį blogai jaustis, kviečia susitikti, dalintis asmenine informacija ar nuotraukomis.

Su savo, o ir su kitų žmonių asmenine informacija elkis saugiai. Vardas ir pavardė, kontaktinė informacija, buvimo vieta realiuoju laiku – tai turi būti saugoma.

Būk pagarbus visiems žmonėms internete. Priminkite jam, kad tai, kas netinkama, nepriimtina realiame pasaulyje, tai netinkama ir internete.

Gerai pagalvok, prieš bet ką įkeldamas ar parašydamas internete. Padėkite vaikui suprasti, kad jo veiksmai internete gali turėti pasekmių jam pačiam ir kitiems žmonėms.

Paprašyk leidimo. Svarbu prašyti ir gauti kitų žmonių leidimą prieš dalinantis nuotraukomis, įtraukiant žmones į grupes ir t. t.

Prisimink, kad ne viskas internete yra tiesa. Padėkite savo vaikui kritiškai vertinti tai, su kuo susiduria internete ir paaiškinkite, kaip ieškoti patikimos informacijos.

Tai, kuo žmonės dalinasi internete, nebūtinai atspindi tikrąjį jų gyvenimą. Patikinkite vaiką, kad niekieno gyvenimas nėra toks tobulas, koks gali atrodyti internete. Todėl vertinti savo gyvenimą lyginant su kažkieno gyvenimu internete – nėra geras sprendimas.

Atpažink jausmus, kurie kils naršant internete ir prireikus sustok, padaryk pertrauką. Jūsų vaikui gali prireikti pagalbos sustoti, pvz., „taimerio“ ar priminimų.

 

Sunkių pokalbių pradžiai su vaiku

BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras
Debreceno g. 48, LT-94149 Klaipėda
Įmonės kodas 142143027, ne PVM mokėtojas;
Tel./faks.: (846) 412 145;
El.p. gerovescentras@gmail.com;
A.s. Nr. LT947300010078603575;
Teikiantiems paramą a. s. LT57730001008603368;
AB „Swedbank“, banko kodas 73000

2019 © UAB “Biudžetinė įstaiga Klaipėdos miesto ir šeimos ir vaiko gerovės centras”. Visos teisės saugomos.

Sprendimas: www.webmod.lt